8,5 milliárd dollárért kelt el a BEA
Kimozdult a holtpontról a BEA-Oracle kötélhúzás, és ugyanazzal a lendülettel meg is egyezett a két vállalat. Tavaly ősszel az Oracle akvizíciós ajánlatot tett a BEA-nak részvényenként 17 dolláros áron. A BEA igazgatótanácsa azonban kevésnek ítélte a 6,7 milliárd dollárnak megfelelő összeget, és 21 dollárt javasolt. Az Oracle lehetetlenül magasnak minősítette az árat, és határidőt is szabott, amíg hajlandó volt tárgyalni. A határidő lejárt, a BEA tartotta magát álláspontjához.
Most úgy tűnik, a két vállalat megtalálta az arany középutat, méghozzá a 19,375 dolláros részvényenkénti árfolyam formájában, ami 8,5 milliárd dollárnak felel meg. A felek reményei szerint a tranzakció ez év közepén zárul le.



Az IBM Magyarország és a CNW Zrt. közös szervezésében "Vállalati közösségi és mobil megoldások az üzlet szolgálatában" címen megrendezésre kerülő konferencia kapcsán Mészáros Tamás, a CNW értékesítési igazgatójával nyilatkozott a hazai tapasztalatokról.



0 hozzászólás
Ehhez a cikkhez még nem érkezett hozzászólás.