A TomTom visszavág

2009. március 20., 11:30
A TomTom viszontperli a Microsoftot összesen négy szabadalmának megsértése miatt. A Microsoft közleménye szerint "áttekinti" a beadványt.

Néhány héttel azután, hogy a Microsoft beperelte a TomTom navigációs készülékeket fejlesztő céget szoftver-szabadalmak megsértése miatt, a hét elején a TomTom is pert indított a redmondi óriás ellen. A vád szerint a Microsoft négy TomTom-szabadalmat sért a Streets and Trips GPS-vevővel ellátott számítógépes térképszoftverével (képünkön). A TomTom szerint a MS szándékosan teszi ezt, mivel korábban már értesítették a törvénysértésről és nem változtatott a szoftveren. A Microsoft válasza szerint áttekintik a periratot.

Február végén a Microsoft nyolc szabadalmának megsértéséért indított pert a TomTom ellen. Akkoriban a hír komoly aggodalmat keltett, mivel az ügy emlékeztetett a Microsoft korábbi nyilatkozataira, miszerint a Linux több MS-szabadalmat tartalmaz. A redmondi vállalat ugyanakkor hangsúlyozta: jogi keresetük nem a nyílt forráskódú szoftverek ellen irányul, hanem a TomTom szoftvere ellen.

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szerkesztőség és a szolgáltatás üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal! A moderálási elvekbe ütköző hozzászólásokat szerkesztőségünk bármikor törölheti.

1 hozzászólás

  1. Rovimen írta:
    2009-03-21 13:38:07

    Linux vs Windows, ez soha nem fog eldőlni, nekem a Windows jőn be, úgy, hogy hajrá Microsoft :-)


Szakértőnk írja
Optimalizáljuk a számlafeldolgozás költségeit!

Mészáros Tamás, CNW A bejövő számlák, szállítólevelek hatékony feldolgozása, rendszerezett kezelése, ellenőrzése minden szervezet számára nélkülözhetetlen, csak úgy, mint a számlafeldolgozás költségeinek minimalizálása. Szakértői cikkünkben ezúttal az automatizált számlafeldolgozás előnyeit mutatjuk be. tovább»

Mészáros Tamás, CNW

IVSZ