Get the Flash Player to see this player.
Szoftveráruház
Webshop

Az Acer felvásárolhatja az E-Tent

Szabó-Kállay Anna, 2008. március 5., 09:29 - Távközlés | Üzlet
Computerworld címkék: acer, e-ten, felvásárlás

291,3 millió dollárért kerülhet az Acer tulajdonába a Windows Mobile 6.0-alapú, GPS-es Glofiish okostelefonok gyártója.

Az Acer képviselője szerint mind az E-Ten, mind az Acer vezetősége egyhangúlag hagyta jóvá az üzletet, de a részvényesek szavazása és a kormányzati szabályozók jóváhagyása még hátravan. Az üzlet várhatóan az év harmadik negyedévében zárul le. A megállapodás értelmében az Acer 1:1,07 arányú részvénycserét ajánl az E-Ten forgalomban lévő részvényeiért, a tranzakció után a kibocsátott részvények az Acer összes forgalomban lévő részvényeinek körülbelül 6 százalékát fogják kitenni.

A PC World beszámolója szerint az Acer a mobilitást említi a vásárlás fő indokaként, a lépéssel ugyanis erősödik a vállalat piaci pozíciója, és tovább bővítheti kézi eszközeinek skáláját okostelefonokkal és GPS eszközökkel.

Már korábban is felröppentek hírek azzal kapcsolatban, hogy a cég beszállna az okostelefon-üzletbe. A 2005-ös év végén az merült fel, hogy a Samsung Electronics fogja szállítani a memóriát szállítani a 2006 második felében megjelenő, Windows Mobile alapú, 3G-s Acer PDA-telefonokba. A tavalyi CeBIT során pedig a vállalat elnöke, Gianfranco Lanci azt nyilatkozta egy német napilapnak, hogy három-hat hónapon belül egy olyan, e-mailezésre kihegyezett okostelefonnal rukkolnak elő, amellyel a Blackberryvel szeretnék felvenni a versenyt. Úgy tűnik, a tervek most végre megvalósulhatnak ezzel az akvicízióval.

Nem ez az első Acer-tranzakció a közelmúltban: a vállalat tavaly vásárolta fel a Gateway PC gyártót, illetve nemrégiben szerzett 75 százalékos tulajdonrészt az elektronikai cikkeket gyártó Packard Bell-ben.


Hozzászólások
Nincsenek még hozzászolások! Legyen Ön az első!





Az iktatástól a web 2.0-ig
Dokumentum-, tartalom-, tudásmenedzsment

Kovácsoljon versenyelőnyt a vállalatnál felhalmozott tartalom és tudás feltérképezésével, megosztásával és hatékonyabb felhasználásával! tovább»

Eperjesi Tamás, CNW
Webshop
Megbízható vírusirtó vállalati környezetben is
A sokszorosan díjnyertes NOD32 antivírus gyors, könnyen menedzselhető megoldást jelent a szerverek és munkaállomások védelmének biztosítására. Tegye próbára!
CégMátrix szolgáltatás- és termékkereső portál
Itt megtalálja a keresett terméket, szolgáltatást, márkát, céget - cégadatokkal: név, cím, telefon, fax, web, nyitva tartás. WAP-on is! Erdélyben:Erdélyi Céginfó
IDG
Partnereink:
aHírek.hu |
C.Enter |
Hírkereső |
Hírmutató |
Hírstart |
TOPPON! |
SzoftverNet.hu |
WebShop Experts |
VideoSmart.hu
IT Network:
PCWorld |
GameStar |
Biztonságportál |
nonstopMobil |
nonstopÜzlet |
Sokapró |
Játéközön |
HWSW |
Gamekapocs |
WorldofWarcraft
IDG Worldwide:
computerwoche.de |
computerwelt.at |
computerworld.ch |
computerworld.ro