Hirdetés
. Hirdetés

Bepereli a Microsoft a kalózpéldányok terjesztőit

|

Immár harmadszor citálja a bíróság elé a szoftvergyártó a programaktiváló kulcsok illegális terjesztőjét.

Hirdetés

Keresetet nyújtott be a bíróságon a Microsoft egy wisconsini férfi ellen, aki lopott Windows és Office aktivációs kódokat árul, ráadásul visszaesőnek számít, aki egy korábbi ítélet szerint 1,2 millió dolláros kártérítést köteles kifizetni a szoftvergyártónak.

A Microsoft azért perelte be Anthony Boldint, mert szoftveraktiváló kódot adott el a vállalat nyomozóinak négy, általa üzemeltetett weboldalról. Ezek közül kettő már nem működik, csak egy üzenet közli az odalátogatókkal, hogy nem árul már alkalmazásokat, két weboldalon ugyanakkor továbbra is megvásárolhatók az illegális szoftverek.

A 25 karakterből álló aktiváló kód kulcseleme a Microsoft kalózellenes technológiájának. Bár a szoftvereket korlátlan számban le lehet másolni, a kulcs egyetlen eszközhöz vagy felhasználóhoz köti a licencet. Ha valaki nem rendelkezik legális kulccsal, a program csak korlátozott módban fut, vagy egyáltalán nem működik az aktivációs időszak lejárta után.

Bár a Microsoft nem nevezte meg konkrétan a Boldin által illegálisan árusított kulcsok forrását, a beadványban utalást tett Kínára. Az elmúlt években Kínában és máshol tevékenykedő bűnözők egy globális feketepiacot hoztak létre aktiváló kulcsok terjesztésére, amelyeket a Microsoft ellátási láncától loptak el. Az aktiváló kulcsok olyan helyi terjesztőkhöz kerülnek, mint az alperes, akik aztán licencelt szoftverként árusítják az érdeklődőknek, olvashatjuk a szoftvergyártó keresetében.

A beadvány szerint a szoftvergyártó nyomozói Windows 8.1 és Office licenceket vásároltak az alperestől, némelyiket egészen kedvezményes áron. Az összes aktiváló kulcs illegális volt: kettőt kínai akadémiai programokban való használathoz adtak ki, az egyiket belső Microsoft felhasználásra szánták, négyet pedig egy OEM gyártótól loptak el.

A Microsoftnak már volt dolga Boldinnal, akit korábban - 2000 márciusában és 2006 decemberében - kétszer is bepereltek szellemi tulajdonjogok megsértéséért. Azonban az alperes ennek ellenére folytatta illegális tevékenységét, sőt, a második esetben rá kiszabott 1,2 millió dolláros kártérítést sem fizette még meg. Vagyis 16 évvel az első esetet követően továbbra sem tartja magát a bíróság ítéletéhez, és még mindig szoftveraktiváló kulcsok értékesítésével foglalkozik.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.