Hirdetés
. Hirdetés

Innovatív szilícium az adatközpontokba

|

Az Intel a Facebookkal és a Microsofttal fejleszt terhelésspecifikus technológiát a felhőszolgáltatásokhoz.

Hirdetés

Billy Cox, az Intel felhőstratégiáért felelős igazgatója erről nyitóelőadásában beszélt, amelyet a Párizsban október 30-31-én megrendezett Open Compute Project European Summit konferenciánt tartott. Mint mondta, az Intel célja, hogy ipari szabványokra épülő, de az adatközpontok fejlődésében új fejezetet nyitó technológiával gyorsítsa fel a digitális szolgáltatások további térhódítását.

A stratégia jegyében az Intel olyan szilíciumtechnológiákat fejleszt, amelyekkel egyrészt kiegészíti meglévő Xeon, Xeon Phi és Atom processzorait, másrészt testre szabott megoldásokat is készíthet egy-egy specifikus informatikai terhelés követelményei szerint. A gyártó ennek megfelelően hamarosan kibővíti adatközpontokba szánt SoC (system on a chip, azaz egész rendszert lapkára integráló) temékeinek kínálatát. A Xeon alapú, 64 bites SoC megoldások harmadik nemzedéke 2015 elejére várható.

 

Emellett az Intel – különálló projektek keretében – a Facebookkal és a Microsofttal is együttműködik innovatív, a mostaniaknál hatékonyabb adatközpont-technológiák fejlesztésén. Cox például bepillantást engedett az Intel és a Facebook mérnökeinek közös munkájába, amelynek eredményeként megszületett a közösségi háló új Honey Badger tárolószervere. A nagy teljesítmény- és kapacitássűrűségű Honey Badger, amely 2015 első felében kezdheti meg működését a képtároló rétegben, az Intel Atom C2000-es processzorára, egy 64 bites SoC architektúrára épül, és 180 terabájt tárhelyet kínál 2U formátumban.

Cox arra is kitért, hogy a Microsoft elkészült a második generációs Open CloudServer spacifikációval. A szoftvercég januárban csatlakozott az Open Compute Projecthez, és a specifikáció első verzióját – amely saját felhőadatközpontjainak tervezése során szerzett tapasztalatait foglalja rendszerbe – akkor nyitotta meg a közösség előtt. Az OCS v2-höz az Intel és a Microsoft egy kétprocesszoros pengeszervert is tervezett, amely a harmadik generációs Intel Xeon E5-2600 processzorokra épül, és blade-enként 28 processzormag teljesítményét kínálja.

Az Intel az Open Compute Project öt alapítójának egyike, és számos munkacsoportnak tagja, így részt vesz a rack szekrényeket, a hálózatot, a felügyeletet, valamint a megfelelés és az interoperabilitás területét érintő fejlesztésekben is.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.