Fizetős lesz az Extra.hu

2010. február 1., 11:38
Fizetőssé válik az idáig ingyenes Extra.hu tárhely-szolgáltatás, az Extra.hu ugyanis beolvad a DotRoll fizetős szolgáltatásai közé. A meglevő felhasználók kapnak valamennyi kedvezményt.

Az 1998 óta ingyenesen üzemelő extra.hu tárhely-szolgáltatások áprilistól csak fizetős formában lesznek elérhetők a DotRoll égisze alatt.

Az extra.hu felhasználói előtt két lehetőség van, ha szeretnék használni a jól bevált nevüket. Az egyik, hogy vesznek 4000 forintért egy évre tárhelyet. Amennyiben nem akarnak tárhelyet használni, a .hu-s másodszintű domainekhez hasonlóan (.utazas.hu, stb) megvásárolhatják az extra.hu-s nevüket és oda irányíthatják, ahova szeretnék. (Erről bővebben a felhasználók ezen a címen tájékozódhatnak, ahogy arról is, hogy mit kell tenniük, ha inkább lementenék a honlapjukat az Extráról.)

"Az ingyenesség kényszerű korlátokat szabott a lehetőségeknek, nem tudtunk olyan minőségű szolgáltatást nyújtani, mint szerettük volna" - indokolja a lépést a cég honlapján Komáromi Zsolt, a DotRoll ügyvezetője, aki ugyanakkor elismeri: az ingyenesség elvesztése sok felhasználó pénztárcáját érzékenyen érintheti. Az ügyvezető azonban hozzáteszi: az árképzésnél lényeges szempont volt, hogy azok is juthassanak tárhelyhez, akik nem tudnak kifizetni havi 12-15 ezer forintot. A cég a jövőben szeretne a reklámmentes, megfizethető árú szolgáltatások piacára koncentrálni és a felhasználóknak kellemes árfekvéssel az átlagosnál jobb szolgáltatást nyújtani.

Az extra.hu egy darab magyar webtörténelem. A szolgáltatást a regisztráció szüneteltetése előtt fénykorában több százezer weboldal használta aktívan és naponta több mint 300 ezer ember látogatta.

Az extra.hu szolgáltatása 2008 szeptembere óta üzemel a DotRoll Kft. tulajdonában.

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szerkesztőség és a szolgáltatás üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal! A moderálási elvekbe ütköző hozzászólásokat szerkesztőségünk bármikor törölheti.

6 hozzászólás

  1. hambi88 írta:
    2010-02-03 21:47:49

    Ezzel kapcsolatban van is egy vicces videó: http://www.youtube.com/watch?v=p-MUkQRjNko

  2. Brad írta:
    2010-02-04 14:19:57

    Anno az extra.hu egy baromijó oldal volt, még most is a régi design-ja ugrik be a név hallatán. Sajnálom, hogy másodszorra "hal meg" az extra.hu

  3. bfoto írta:
    2010-02-05 12:33:04

    Az extra reakciója: http://leigazomazegeszvilagot.blog.extra.hu/ :) Továbbá itt készül egy jegyzék az új helyre költöző ill. megszűnő Extra.hu-s oldalakról (természetesen ingyenes tárhelyen :)) http://extrahu.try.hu

  4. Ellie írta:
    2010-02-05 14:32:43

    Van egy aprócska (?) gond, hogy az extra.hu-ra való regisztrációkor ha két vagy több szavas nevet akartál adni honlapodnak, azt csak alsóvonalas szóközzel oldhattad meg. Ez viszont lehetetlenné teszi a DotRoll-ra való átregisztrálást, ami annyit jelent, hogy március 31-ig van az extra-n honlapod, utána már nem található meg ezen a néven a weben (!). Ezt a DotRoll még az apróbetűs anyagaiban sem írja, és csak akkor döbbenhetsz rá, amikor át akarod vinni a honlapod...

  5. greengeco írta:
    2010-03-29 22:33:54

    Kedves Ellie, Ez nem teljesen így van. Azt tudni kell, hogy az aláhúzásjel nem engedélyezett karakter a domain DNS-ben azaz szabálytalan. Az extra megengedte ezt anno de pl. több böngésző sem támogatja ezt. Ismerősömnek is ilyen extrás domain neve volt és szembetalálkozott a problémával. Megkérdezte a DotRoll -t és kapott egy ugyanolyan extrás nevet mint a régi csak aláhúzásjel nélkül azaz helyettesítve kötőjellel vagy elhagyva plusz a régi aláhúzásos nevét ráirányították az új nevére, hogy ne veszítsen látogatót. Igaz ezt én sem találtam semmilyen leírásban de kérdezni merni kell és egyenlőre csak pozitívokat tudok mondani a szolgáltatórol. (lényegében 2 nevet kapsz 1 áráért)

  6. www.pontiak.extra.hu írta:
    2010-04-02 04:25:58

    HIHI azta volt malacka nincs malacka


Szakértőnk írja
Közösségi és mobil megoldások a hazai vállalatoknál

Mészáros Tamás, CNW Az IBM Magyarország és a CNW Zrt. közös szervezésében "Vállalati közösségi és mobil megoldások az üzlet szolgálatában" címen megrendezésre kerülő konferencia kapcsán Mészáros Tamás, a CNW értékesítési igazgatójával nyilatkozott a hazai tapasztalatokról. tovább»

Mészáros Tamás, CNW

IVSZ
IVSZ