Marius Haas távozik a HP-től

2011. május 30., 16:12
A HP hálózatépítésért felelős alelnöke jelentős szerepet játszott a 3Com akvizícióban, amelynek révén a cég a Cisco Systems egyik legnagyobb piaci konkurensévé vált. Haas a KKR befektetési vállalatnál folytatja.

 

 

A Hewlett-Packard (HP) hétfőn jelentette be, hogy Marius Haas, a hálózatépítési üzletág vezetője a Kohlberg Kravis Roberts (KKR) befektetési vállalathoz igazolt. Haas, aki komoly szerepet játszott a 3Com felvásárlásában, június elsejével mondott fel, utódjának kiválasztásáig Bethany Mayer, a nemzetközi marketing és partneri kapcsolatokért felelős alelnök veszi át a helyét.

Haas regnálása alatt nagy mértékben bővült a HP Hálózatépítési Divíziójának piaci részesedése; távozásának fő oka valószínűleg az, hogy Léo Apotheker vezérigazgató tavalyi kinevezését követően komoly átszervezések kezdődtek a cégnél.

A múlt hónapban Martin Homlish-t az új vezérigazgató egykori SAP-os munkatársát nevezték ki a HP marketingstratégiáért felelős alelnökévé, míg Thomas Hogan a vállalati üzletág értékesítési, marketing és stratégiai vezetését kapta meg.

A 3Com akvizíciója során számos routing és biztonsági termékkel bővült a HP termékpalettája. A felvásárlást Haas vezette, akit 2008-ban neveztek ki a vállalat Hálózatépítési Divízióját vezető senior alelnökké. A szakember 2003 óta dolgozott a cég kötelékében.

 

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szerkesztőség és a szolgáltatás üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal! A moderálási elvekbe ütköző hozzászólásokat szerkesztőségünk bármikor törölheti.

0 hozzászólás

Ehhez a cikkhez még nem érkezett hozzászólás.

Szakértőnk írja
Közösségi és mobil megoldások a hazai vállalatoknál

Mészáros Tamás, CNW Az IBM Magyarország és a CNW Zrt. közös szervezésében "Vállalati közösségi és mobil megoldások az üzlet szolgálatában" címen megrendezésre kerülő konferencia kapcsán Mészáros Tamás, a CNW értékesítési igazgatójával nyilatkozott a hazai tapasztalatokról. tovább»

Mészáros Tamás, CNW

IVSZ
IVSZ