2010. szeptember 3., péntek

Megalakulhat a mamut hálózati cég

2006. november 17., 13:49
Az Európai Bizottság jóváhagyja a Nokia Networks és a Siemens mobil- és vezetékes hálózatokkal foglalkozó részlegének tervezett összeolvadását.
A Nokia és a Siemens 2006. június 19-én számolt be a Nokia Networks és a Siemens mobil- és vezetékes hálózatokkal foglalkozó részlegének összeolvadását célzó terveiről. A létrejövő új vállalatot a tervek szerint Nokia Siemens Networksnek fogják nevezni. A 2005-ös naptári évben 15,8 milliárd eurós bevételt hozó új cég egyedülálló helyzetéből adódóan a konvergáló távközlési piacra szánt termékek és szolgáltatások átfogó kínálatával vonzó lehetőségeket kínál ügyfeleinek. A Nokia és a Siemens tervei szerint az új vállalat 2007 januárjától működik.

Az Európai Bizottság álláspontja szerint a tranzakció nem korlátozza a hatékony versenyt a mobil-, illetve a vezetékes távközlési hálózatok és szolgáltatások piacán. A frissen megalakuló Nokia Siemens Networks leendő vezérigazgatója, Simon Beresford-Wylie üdvözölte a döntést, amit fontos lépésnek tart az egyesülés teljes körű hatósági jóváhagyásához, és kiemelte, hogy ez a fogyasztók számára is jó hír.

"Az Európai Bizottság mostani döntése kulcsszerepet tölt be a tranzakció lebonyolításához szükséges engedélyek megszerzésében. Mivel néhány országban még tart az engedélyeztetési folyamat, a Bizottság mostani döntése alapján bízunk benne, hogy az összeolvadás a kitűzött határidőig lezárul."

0 hozzászólás

Ehhez a cikkhez még nem érkezett hozzászólás.
Szakértőink írják
Biztonságos klimatizálási megoldások a számítóközpontokban

Bernd Hanstein mérnök- és termékmenedzsment igazgató, Rittal Herborn Tipikus számítóközpont nem létezik. Az adatközpontok méretben, a beépített szerverek számában, biztonsági szintben, rendelkezésre állási fokban és számos egyéb jellemzőben is különböznek egymástól. A klimatizálás tekintetében azonban többnyire egy uralkodó nézet volt: az álpadlós technológia. Ez a rendszer olyan esetekben válik be, ahol az eszközök teljesítménye és így a hőveszteség kicsi. tovább»

Békés Viktor, Rittal
ECM, avagy a digitális adatvagyon kezelése

Szabó János, vezető tanácsadó, CNW A növekvő adatmennyiség, az egyre szorosabb határidők, az ügyfelek tájékozottságának növekedése folyamatos kihívások elé állítják a szervezeteket, és a siker megtartása informatikai téren is egyre szofisztikáltabb megoldásokat, valamint egyre szorosabb együttműködést követel. tovább»

Szabó János, vezető tanácsadó, CNW