Nagy változás a Google-ben
A cég becslései szerint az új Instant keresővel minden keresés esetén átlagosan 3,5 (2 és 5 közötti) másodpercet spórolhatunk, miközben naponta több mint 1 milliárd keresést hajtanak végre a Google oldalán. Ha a világon mindenki Instantot használna, ennyi időt takaríthatnánk meg:
• 3,5 milliárd másodpercet naponta
• 58,3 millió percet naponta
• 350 millió órát évente
• 11 órát másodpercenként
• 111 évet az emberiség életéből minden nap
Az amerikai internetes vállalat célja az újítással az, hogy a felhasználók az információkat minél gyorsabban megtalálják, és itt minden másodperc számít. A vállalat becslései szerint az Instant használata egy tipikus keresés során 2-5 másodperc időmegtakarítást jelent - ami a világszerte megspórolt időt összeadva több mint 11 óra másodpercenként.
A Google Keresési Javaslatok (melynek neve mától Autocomplete) tapasztalatai alapján a keresőszavak prediktív kiegészítése 50 százalékkal csökkenti az egy tipikus kereséshez szükséges időt. "Régóta tudjuk, hogy ha képesek vagyunk előrejelezni a keresőszavakat, akkor előre tudjuk jelezni a keresési eredményeket is, de számos tervezési és technikai kihívást kellett leküzdenünk, hogy ez valósággá váljon" - áll a cég hivatalos blogbejegyzésében.
A Google szerint egy tipikus keresés során az Instanttal 5-7-szer annyi találati oldal jelenik meg, mint korábban. Az Instant már elérhető a google.com címen angol, valamint német, francia, spanyol, olasz és orosz nyelvre állított Google fiókok esetében. Az újítást a magyar felhasználók csak néhány héten belül tudják használni.



Az IBM Magyarország és a CNW Zrt. közös szervezésében "Vállalati közösségi és mobil megoldások az üzlet szolgálatában" címen megrendezésre kerülő konferencia kapcsán Mészáros Tamás, a CNW értékesítési igazgatójával nyilatkozott a hazai tapasztalatokról.



2 hozzászólás
Már most is használható a magyar felhasználóknak, csak a Google.hu oldalon alul a Google.com in English linkre kell kattintani. Egyébként nagyon jó dolog ez, ha valakinek sürgősen szüksége van egy weboldalra, de nem tudja, hogy pontosan mit is keres, akkor negyed annyi idő alatt meg lehet találni a keresett oldalt, mivel nem kell entert nyomogatni, hanem valós időben látod, hogy milyen eredményeket hoz az a kulcsszó, amit épp gépelsz be. A kivitelezésért pedig külön plusz pont, mert tényleg szó szerint azonnal változik a találati lista, ahogy írod be a kulcsszavakat és egyáltalán nem zavaró. Persze, akit mégis zavarna, az 1 kattintással kikapcsolhatja a funkciót.
Én annak is nagyon örülnék, ha a címsorba begépelt http://www.google.com helyett nem a http://www.google.hu-t erőltetné rám "gondolatolvasó" módon, hogy aztán újabb klikkel menjek át oda, ahova elsőre akartam. Kell is, hogy legalább a Gugli gyorsuljon, hiszen a találati listán kiválasztott weboldalak többsége mire betöltődik, kinő a szakállam, pedig az egy nőnek nem túl örömteli dolog. Mert a weboldalak, portálok fejlesztői úgy teletömik mindenféle fölösleges csilivili bigyóval az oldalaikat a trendi "felhasználóbarátság" jegyében, hogy a letöltést megvárni csak akkor lehet, ha nagyon muszáj, különben mindjárt csukom is vissza és megyek tovább.