Türelmetlen az Electronic Arts

2008. március 14., 16:36
Az EA megelégelte a huzavonát és közvetlenül a Take-Two részvényesekhez fordul: fogadják el a kétmilliárd dollárt.
A világ legnagyobb független játékszoftver-kiadója, az EA korábban részvényenként 25 dolláros felvásárlási ajánlatot tett a Grand Theft Auto (GTA) slágerjáték kiadójának, a Take-Two-nak. A rivális cég vezetése visszautasította az ajánlatot, mondván, hogy ez "nem megfelelő", később viszont úgy nyilatkoztak, hogy április 30-án tárgyalhatnak róla. Csakhogy a legnagyobb sikerük, a GTA IV április 29-én fog megjelenni, amit az EA láthatóan nem óhajt megvárni, hiszen ez minden bizonnyal jócskán megemeli majd a Take-Two részvények árfolyamát.

Az EA azonban másképp nyilatkozott a Financial Times-nak. John Riccitello, a cég vezérigazgatója szerint az egyesülés akkor érik be a karácsonyi időszakra (amikor a játékkiadók a legnagyobb bevételeket érik el - szerk. megj.), ha a tranzakciót sikerül lezárni nyárig. Ezért most közvetlenül a részvényesekhez fordultak egy dolláral megemelve az árat, 26 dollárra. Az ajánlat április 11-én jár le, egy nappal a Take-Two éves közgyűlése után. Riccitello szerint a GTA IV-gyel kapcsolatos pénzügyi várakozásokat is "beépítették" a 26 dolláros ajánlatba.

A Take-Two azt javasolta részvényeseinek, hogy egyelőre ne válaszoljanak az ajánlatra, ám pénzügyi elemzők szerint ők egyébként is kivárnak még.

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szerkesztőség és a szolgáltatás üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal! A moderálási elvekbe ütköző hozzászólásokat szerkesztőségünk bármikor törölheti.

0 hozzászólás

Ehhez a cikkhez még nem érkezett hozzászólás.

Szakértőnk írja
Optimalizáljuk a számlafeldolgozás költségeit!

Mészáros Tamás, CNW A bejövő számlák, szállítólevelek hatékony feldolgozása, rendszerezett kezelése, ellenőrzése minden szervezet számára nélkülözhetetlen, csak úgy, mint a számlafeldolgozás költségeinek minimalizálása. Szakértői cikkünkben ezúttal az automatizált számlafeldolgozás előnyeit mutatjuk be. tovább»

Mészáros Tamás, CNW

IVSZ