Újabb 1300 fős leépítésre készül a HP
A leépítésekre azon, a mintegy kilencszáz munkavállalót érintő, csoportos elbocsátáson felül kerülhet sor, amelyet a hónap végéig tervez végrehajtani a HP; a cég az elmúlt években több ezer munkahelyet épített le - olvasható a munkavállalók érdekképviseleti szervei által hétfőn kiadott közleményében.
A HP szóvivője a hírre reagálva azzal érvelt, hogy a tervezett elbocsátások a cég által korábban meghirdetett költségcsökkentési intézkedéscsomag részét képezik. A vállalat még júniusban jelentette be, hogy egy több évig tartó átszervezés során közel kilencezer munkahelyet fog leépíteni.
„A HP a június 1-jén bejelentett, a munkavőállalókat érintő változásokkal kapcsolatban, folyamatos tárgyalásokat folytat az Egyesült Királyság illetékes szerveinek képviselőivel" - olvasható a szóvivő közleményében, aki hangsúlyozta: az átalakításokra azért van szükség, hogy „a HP vállalati szolgáltatásokért felelős üzletágát hatékonyabb, a kliensek igényeit új ajánlatok és jobb minőségű szervízszolgáltatások révén jobban kiszolgáló szervezetté fejleszthessék".
Az elmúlt hónapokban igen jelentős változások történtek a HP életében - elsősorban a korábbi vezérigazgató, Mark Hurd dicstelen távozása nyomán. A vállalat hosszas huzavonát követően, a múlt hónapban Léo Apothekert, az SAP korábbi vezetőjét nevezte ki Hurd helyére. Az elemzők arra számítanak, hogy az új vezérigazgató megjelenésével párhuzamosan egyre inkább a vállalati- és szoftverfejlesztések kerülhetnek a cég piaci fókuszába.



Az IBM Magyarország és a CNW Zrt. közös szervezésében "Vállalati közösségi és mobil megoldások az üzlet szolgálatában" címen megrendezésre kerülő konferencia kapcsán Mészáros Tamás, a CNW értékesítési igazgatójával nyilatkozott a hazai tapasztalatokról.



0 hozzászólás
Ehhez a cikkhez még nem érkezett hozzászólás.