Ezek legnagyobb része (3,27 milliárd) a korábbi betörések során összegyűjtött adatok új összeállításából származik. A COMB, azaz Compilation Of Many Breaches (sok betörésből származó összeállítás) nevű adatbázis különböző népszerű online szolgáltatások felhasználóihoz csatolt e-mail címeket és jelszavakat tartalmaz.
Egy másik jelentős szivárgás a Facebookot érinti, méghozzá elég mélyen, hiszen a felhasználói bázis mintegy ötödének (kb. 533 millió felhasználó) adatai szivárogtak ki az interneten. Az iráni üzleti és közösségi üzenetküldő, a Raychat is felkerült a listára egy olyan betöréssel, amely 267 millió fiókot tett közzé, beleértve neveket, e-maileket és jelszavakat.
Brazília történelmének legnagyobb szivárgását idén tapasztalta meg, amikor a Serasa hitelkutató cégnél januárban 220 millió ügyfél adatait váltak elérhetővé. Kínában eközben a Cyble biztonsági cég egy 200 millió adatot tartalmazó adatbázist fedezett fel, amelyet a sötét weben eladásra kínáltak.
Február volt a legrosszabb hónap az adatvédelmi incidensek tekintetében: 12 adatbetörés történt, és 3,4 milliárd adat szivárgott ki. Márciusban viszont mindössze hét jogsértés történt, és 153 millió adat került nyilvánosságra.
Hardverek, szoftverek, tesztek, érdekességek és színes hírek az IT világából ide kattintva!