Akár 2022-ig lassú lehet a PC-k kiszállítása
Annyi embernek van szüksége PC-kre és laptopokra az utóbbi időkben, hogy az iparnak még időre van szüksége, hogy minden igényt kielégíthessen.
Annyi embernek van szüksége PC-kre és laptopokra az utóbbi időkben, hogy az iparnak még időre van szüksége, hogy minden igényt kielégíthessen.
A digitalizáció korában nemcsak az adat-univerzum mérete, hanem értéke is robbanásszerűen nő. A vállalatok adatalapú működés útján nyerhetik ki ezt az értéket, fordíthatják ügyfeleik és üzletük előnyére. Az ehhez szükséges átalakulásban hat technológia meghatározó szerephez jut, így előrevetíti az informatika jövőjét.
Most az egyszer nem a koronavírusról lesz szó, ezzel kapcsolatban reménykedjünk a vakcinánk hatékonyságában. A számítógépes vírusok viszont a kutatások szerint az ideinél is keményebben támadnak majd.
Persze nem önálló autó érkezik majd a dél-koreai cég műhelyéből, de új vegyesvállalatuk célja, hogy sok más gyártó járművében saját technológiáik dolgozzanak.
Bár a világjárványra válaszolva a digitalizáció nagyobb sebességre kapcsolt, a kialakult gazdasági válság megnehezíti a startupok dolgát. Hagyományos inkubátorprogramok helyett nagyvállalati felhők segíthetik a továbbiakban az innovatív ötletek megvalósítását és piacra vitelét, mondja Jason Williamson, az Oracle for Startups vezetője.
A vezetést szép csendben a MediaTek vette át, amelyik elsősorban az olcsó és középkategóriában teljesített jól. A korábbi listavezető, a Qualcomm viszont az 5G-képes mobiloknál tarolt.
Összekapcsolt világunkban ma már a gyerekeknek szánt mobiltelefonokra sem drága játékként, hanem inkább szükségszerű tárgyként tekintünk. Ennek az az oka, hogy a szülők a telefon segítségével tarthatnak kapcsolatot a gyerekkel, míg a gyerek a telefont használva technológiai ismeretekre tehet szert.
Sok felhasználó agya még mindig kikapcsol, ha valami igazán nagyszerű dolgot ígérnek neki e-mailben. Ezzel pedig ők lesznek a legkomolyabb veszélyforrás a céges rendszerre nézve - hacsak le nem fülelik őket. Igaz, a legutóbbi módszer kissé kegyetlenre sikerült.
Ha digitalizációról van szó, már nem csak a technológiai cégek diktálnak, hanem a felhasználók is. A Covid-19 ráébresztette a társadalmat a valós igényeire. Az a cég, amelyik nem látja a digitális transzformációban rejlő lehetőséget, óhatatlanul lemarad a versenyben.
Családi vállalkozás vezetését átvenni - történetesen éppen a világjárvány évében - izgalmas változás. Olykor konfliktusokkal jár, máskor zökkenőmentesen történik, mint a stuttgarti ELO Digital Office-nál.
Hiába dúlta fel a világot a koronavírus-járvány, a gazdaság rendületlenül halad tovább a sorsszerű digitalizáció útján, mivel a termékek és szolgáltatások többsége digitális modellre épül, vagy csak ilyennel társítva tudja megtartani versenyképességét, mutat rá IT-piaci előrejelzésében az IDC. Az elemző szerint a vállalatok ezért 2023-ig 6,8 billió dollárt fognak költeni a változások gyors megválaszolásához és az üzleti sikerhez egyaránt nélkülözhetetlen digitális képességek fejlesztésére.
Az európai teherszállító hálózat drónjai 2022-től állnak munkába, és akár 350 kilós küldeményeket is célba tudnak majd juttatni 24 órán belül.
A Windows 10 decemberi frissítése a rendszerre csempészett egy durva hibát, ami teljesen megzavarta a chkdsk lemezellenőrző működését. A probléma súlyosságát mutatja, hogy a Microsoft a szokásosnál jóval hamarabb elkészítette a javítást.
Úgy látszik, a távol-keletre is begyűrűzött a monopol-perek új hulláma. A kínai Amazonként emlegetett Alibaba elleni kereset alakulását érdekes lesz figyelni, hiszen Kínában sok minden máshogy történik, mint a világ többi részén.
A karácsony mindenkinek mást és mást jelent, és modern társadalmunkban sokak számára már elveszett mindennemű szakrális háttere. De egyvalamit mindenkinek adhat, ezért a folyamatos hajtás közepette érdemes kicsit behúzni a féket.
A Big Blue egy finn felhőtanácsadó vállalatot vásárolt meg, amely egy sereg kiváló szakemberrel rendelkezik az Amazon Web Services, Microsoft Azure és a Google Cloud Platform területén.
Új felhőrégiókat állít üzembe a Google Cloud. Németországban így már két adatkomplexumot működtet az a Google szolgáltatása.
Nagy zűrzavar és bizonytalanság körülményei között próbálnak az IT-vezetők rájönni, hogy a technológiával miként segíthetik vállalatukat jövőbeni növekedéshez, miközben itt és most a szervezet állóképességét is erősíteniük kell. Az IDC ehhez tíz kulcsfontosságú intézkedés napirendre tűzését tanácsolja előrejelzésében.
A félmillió bizalmas dokumentumot egy védtelen Microsoft Azure Blob tárolón tartották. A szivárgásért a tárolót kezelő adatfejlesztő cég az elsőszámú felelős.
Ha azt mondjuk, hogy 2020-ban sok minden megváltozott, nagyon enyhén fogalmazunk. Azt azonban bizton állíthatjuk, hogy az idei események további gyökeres változásokat vetítenek előre a 2021-es évre. Vegyük először is végig a fő pontokat azzal kapcsolatban, mi is változott 2020-ban.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://computerworld.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.