Digitális átalakuláson azt a hatást értjük, hogy digitális, diszruptív technológiák radikálisan változtatják meg egy-egy szervezet, vagy akár teljes iparág működési logikáját, folyamatait, üzleti modelljét. A vállalatok szintjén nézve ez több a modern technológiák puszta adaptációjánál, hiszen a folyamatok, az üzleti modell és a kultúra is változáson kell, hogy átmenjen a sikeres átalakuláshoz. Mindezzel együtt érdemes vizsgálni azt, érzékelik-e a válaszadók a digitális technológiák hatását iparágukban.
A kék szolgáltató már nem csak mobilinternetes adatforgalmi lehetőségeket kínál: a közép- és nagyvállalatok korlátlan adatforgalmú vezetékes internet-hozzáférést igényelhetnek a Telenortól.
A közbeszerzéssel beszerzett mobilszolgáltatások színe jövő februártól is magenta lesz, ahogy 2017 óta folyamatosan. A Telenornak nem sikerült nyerni, a Vodafone el sem indult.
Mint arról a Wikipédia is megemlékezik, lapunk elődjét a Központi Statisztikai Hivatal indította el 1969-ben, akkor még Számítástechnika néven. A kék, majd a piros fejlécű újság, később pedig a Computerworld hasábjain az infokommunikáció történetének számos mozzanatát rögzítették a korszak legjobbjai közé tartozó szakújságírók.
Manapság havi 7 gigabájt az átlag, de 2026-ra már 30 lesz, az adatforgalom fele pedig 5G-n pörög majd. De pontosan milyen területek hajtják a mobilnetet? Egy új, részletes jelentésből minden kiderül.
A dél-koreai cég nem bírja a versenyt a kínai gyártókkal, ezért a túl nagy veszteséget termelő olcsó és középkategóriás okostelefonok előállítását inkább másra bízza.
Ahhoz, hogy egy bolt kínálatát jól szemügyre lehessen venni a kiterjesztett valóságban, elég egy okostelefon és a kereskedő mobilappja. A legújabb trend, hogy már a mobilappra sincs szükség.
A legújabb statisztikák szerint az országok és cégek gyorsabban állnak át az 5G-re annál, ahogy annak idején a korábbi technológiákra, de a legújabb mobilhálózat globális elterjedésre még éveket várhatunk.
2020 harmadik negyedévében is kevesebb fogyott, mint egy évvel ezelőtt. Ugyanakkor a visszaesés kisebb mértékű, mint az előző két negyedévben, vagyis a piac mintha kezdene magához térni a COVID-sokkból.
Aligha könnyíti meg az IoT-megoldások tesztelését, hogy felépítésüket, funkcióikat és biztonsági-megfelelési követelményeiket tekintve egyaránt a legösszetettebb alkalmazások közé tartoznak. Bár speciális módszertan még nem készült ehhez, jó gyakorlat létezik.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://computerworld.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.