Hirdetés
. Hirdetés

Android-szégyenfal várhat a mobilgyártókra

|

Rengeteg adatot gyűjtött a Google a gyártók frissítési gyakorlatáról, és ennek egy részét nyilvánosságra hozhatja.

Hirdetés

A Bloomberg szerint ugyanis a Google a nyilvános megszégyenítés eszközéhez folyamodhat annak érdekében, hogy szaporaságra bírja az Android-frissítéssel késlekedő telefongyártókat.

Ha adatgyűjtésről van szó, a Google-t nem kell félteni, és úgy látszik, a mobilgyártók, valamint a távközlési szolgáltatók frissítés terén felmutatott teljesítményéről is részletes nyilvántartást vezet. Az információt egyébként megosztotta az érintettekkel - a Sprint egyik vezetője például azt mondta, látta a részletes adatokat, és érezte a nyomást a Google részéről, hogy felpörgesse a folyamatot.

Noha ugyanezen adatokhoz anyalapunk nem fért hozzá, arról biztosította olvasóit, hogy az összkép aligha lehet rózsás. Az Android alapú eszközök mindössze 7,5 százalékán fut például a Marshmallow, az operációs rendszer legújabb verziója. Az Android frissítéseket hetente összegyűjtő anyalapunk is rendszerint mindig talál olyan telefont vagy tabletet, amelyre csak most kerül fel a Marshmallow, jóllehet azt a Google tavaly októberben bocsátotta ki.

Gyártója válogatja, hogy ki milyen átfutással telepíti eszközeire a legújabb verziót, de a mobilszolgáltatókról is köztudott, hogy tesztelésre hivatkozva késleltetik a frissítéseket. A Google havi biztonsági frissítésekkel próbált javítani a helyzeten, de ebből is felemás történet lett. Egyesek megfogadták, hogy terítik a frissítéseket, de valójában késlekednek ezzel, mások nem csinálják végig, vagy kizárólag zászlóshajó termékeiket vonják be a folyamatba.

Jelenleg ez a legnagyobb probléma az Androiddal, és bár a szégyenfal szélsőséges megoldásnak tűnhet, lehet, hogy szükség lesz rá.

A Google ugyanis más módon is igyekezett már mérsékelni a késő Android frissítések okozta kellemetlenségeket. Az alapalkalmazásokat például leválasztotta az operációs rendszerről, és a Play Store-ba helyezte őket. A Google Play Services szintén önállóan frissül, így a fejlesztők legalább mindig olyan alkalmazásprogramozó interfészekhez (API-khoz) férnek hozzá, amelyeket azonnal használhatnak.

Ennek ellenére a probléma továbbra is fennáll, így keményebb intézkedések megtétele is indokolt lehet. Különben a következő, Android N verzióban érkező képességekhez sokan ismét csak hosszú hónapok múltán férhetnek majd hozzá.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.