Hirdetés
. Hirdetés

Átadták a Gyurós Tibor díjakat

|

Az idei évben három kategóriában díjazták az év IKT-teljesítményeit: az év IKT-menedzsere kategória megosztott első díjasai Fehér Gyula (USTREAM) és Vinkó Bence (EPAM) lettek; az év IKT innovációja az AdasWorks-é, a Digitális oktatás nagykövete pedig Ábrahám László, az NI ügyvezetője lett. Ugyanezért posztumusz különdíjat kapott a közelmúltban elhunyt Izsó Gábor (GROW).

Hirdetés

Az idei IVSZ Menedzsertalálkozó (MENTA) konferencia keretein belül ismét sor került a Gyurós Tibor-díj átadására. Az Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) az idei évben először két kategóriában is két nyertest hirdetett, így lett a USTREAM társalapítója, és az EPAM ügyvezetője is az Év IKT-menedzsere. A Digitális oktatás nagykövete ketegóriát az IVSZ hagyományteremtő céllal tavaly hozta létre azzal a céllal, hogy elismerje azon személyek munkáját, akik felismerték és a lehetőségeikhez képest tanítják vagy népszerűsítik a digitális oktatás ügyét. Ebben a kategóriában az idei nyertes, Ábrahám László mellett posztumusz különdíjat kapott a nyáron elhunyt Izsó Gábor, aki a GROW csoporton belül az online tanulás - és tanult anyag hosszú távú beépülését segítő rendszerek alkalmazásával és fejlesztésével fogalkozott, ezzel segítve az IT-szakember képzést Magyarországon.  

"Az IT szektor a világ minden kedvező változásához jelentősen hozzá tudott járulni, s ennek megfelelően jelentősen meg is erősödtünk"- mondta el a díjátadón tartott beszédében Laufer Tamás, az IVSZ elnöke. "25 évvel ezelőtt néhány tucat hazai IT cég volt csak, ma már több ezer. Anno számítástechnikáról, mint egy elvont különálló világról, ma már digitális gazdaságról beszélünk, ahol az informatikai megoldások élő módon horizontálisan beépülnek minden terület életébe. Így lehetséges, hogy 25 éve a GDP-ben alig mérhető volt az IT, ma viszont a digitális gazdaság a GDP több mint 20 százaléka és 400 ezer embernek ad közvetve vagy közvetlenül munkát." - tette hozzá.  

Ráadásul a globális piacon is mérhető sikereket is látunk Budapestről kiindulni, ilyen a mostani díjazott USTREAM, az EPAM vagy az AdasWorks is. Utóbbi az önvezető autózástforradalmasító, mesterséges intelligencia (AI) alapú szoftver kialakításán dolgozik, az EPAM az ország egyik legnagyobb, külföldi piacokra is dolgozó szoftverfejlesztő cége, míg a USTREAM egy több tízmilliárd forintos akvizíció után az IBM felhőalapú videószolgáltató egységének részeként építi az IBM videós szolgáltatásait és termékeit. 

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.