Hirdetés
. Hirdetés

Futna-e a virtuális valóság mostani PC-jén?

|

Az ingyenes VRMark teljesítménytesztelő eszközzel most meggyőződhet róla.

Hirdetés

A Futuremark, amely a széles körben elterjedt 3DMark teljesítménytesztelő eszközöket - közöttük a Fire Strike-ot - is létrehozta, most jelentette be a VRMark-ot, amellyel a felhasználók lemérhetik számítógépük virtuálisvalóság-képességeit.

Kétféle - Basic és Advanced Edition - változatban érkezik a VRMark. Jó hír, hogy az alapváltozat ingyenes, és a VRMark két teljesítménytesztje közül az egyik, az Orange Room nevű program futtatható benne.

VRMark: az ingyenes változat eredménykijelző felülete

Az Orange Room a kiszemelt VR-sisak ajánlott hardverkövetelményeihez mérten teszteli a meglévő PC teljesítményét. A Futuremark szerint a PC sikerrel szerepel a megmérettetésen, ha képkeret elvesztése nélkül eléri a teljesítménytesztben kijelölt képfrissítési frekvenciát - ez ugyanis alapkövetelmény a VR-alkalmazások esetében. Az Orange Room egy összesítő pontszámot is ad a teszt végén, így könnyen összehasonlíthatók a különböző rendszerekkel elért eredmények.

Hagyományos teljesítménytesztként is lefuttatható az Orange Room, amelyben minden a PC monitorán megy végbe. Élmény-üzemmódra váltva azonban a felhasználó VR-sisakot viselhet, és mindent megtapasztalhat, amit a "narancsszoba" kínálni tud - szabadon mozoghat a tesztteremben, térhatású hangot hallhat, és egy kézilámpával megvilágíthatja a jelenet bármely pontját.

VRMark Orange Room

A virtuális valóságra épülő játékprogramok megjelenésével különösen fontos szerephez jutnak a pontos teljesítménytesztek. A hagyományos játékoktól eltérően ezek a VR-programok komoly egészségügyi problémákat idézhetnek elő, ha a felhasználó PC-jének képfrissítési frekvenciája nem éri el a másodpercenkénti 90 képkeretet, amit például a Rift és a Vive is megkövetel. A VRMark mostani megjelenéséig azonban az egyedüli, könnyen használható tesztprogram a Valve saját SteamVR Performance Test szoftvere volt. Noha az is jól használható eszköz, a választék bővülése mindig jól jön, mivel így pontosabb kép nyerhető a PC tényleges képességeiről.

VRMark Blue Room

Húsz dollár kicsengetésével a felhasználó a VRMark haladó változatával egy további, Blue Room nevű tesztforgatókönyvet is kap, amelyhez lényegesen több analitikai eszköz jár. A "kékszoba" képességeinek végső határáig hajtja a rendszert. Ha a PC itt sem vérzik el, akkor a Futuremark szerint alkalmas a VR játékok és más programok legjobb minőségű futtatására. Az Advanced Edition mindezt részletes diagramokon ábrázolja, amelyek többek között a képfrissítés és a GPU frekvenciájáról, a grafikus processzor terheléséről és hőmérsékletéről is információt adnak.

A HTC Vive- és Oculus Rift-kompatibilis VRMark közvetlenül elérhető a Futuremark és a Steam oldaláról a Windows 7 (SP1) 64-bites változatához - a 32 bites változat a 4 gigabájtos RAM-korlát miatt nem birkózik meg vele.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.