Hirdetés
. Hirdetés

Lezárult a startupmustra

|

Budapesten került megrendezésre a BKF konzorciumvezetésével Európai Uniós forrásból megvalósuló „Thinking outside of the box” nemzetközi projekt utolsó partnertalálkozója.

Hirdetés

Az öt napos program célja a kreatív vállalkozások vizsgálata volt, melynek során innovatív projekteket, kezdeményezéseket keresett fel a dán; észt; finn; német; spanyol partnerekből álló konzorcium. Ezek közül elsőként a VIII. kerületi „Grund” projekt került górcső alá, ahol a „Pál utcai fiúk” c. regény helyszínének újragondolásával teremtettek új közösségi teret az alapítók – szórakoztatástól az interaktív osztályfőnöki órákon keresztül a Google Ground-ig.

Hirdetés

Ezt követően a „Demola Network” budapesti központjában egy olyan programot ismerhettünk meg, ahol a különböző felsőoktatási intézmények eltérő szakértelemmel rendelkező hallgatói csapatai dolgoznak ki megoldásokat megrendelő vállalatok számára – így kerülve kapcsolatba potenciális munkáltatókkal a diploma megszerzése előtt. A BKF Alkalmazott Művészeti Intézetében Koleszár Ferenc vezetésével a klasszikus értelemben vett művészeti kreativitást láthattuk testközelből: design készműves és környezetkultúra szakos hallgatók vizsgamunkáinak készítése közben.

A BKF Nagy Lajos király úti campusán a frissen indult BKF Startup programról tartott összefoglalót Dr. Kiss Ferenc Tudományos rektorhelyettes, míg Koren Balázs, a Magyar Android Portál társalapítója az okostelefonok tanórai használhatóságának sokoldalúságáról mutatott kreatív jövőképet és adott hasznos tanácsokat a résztvevőknek. Őt követően Dr. Lavicza Zsolt, a Cambridge-i Egyetem professzora a hazai oktatási gyakorlat forradalmasításáért létrejövő GEOMATECH projektbe engedett betekintést, mely a BKF Kommunikációs Alapítvány, a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola, valamint a GeoGebra Nonprofit Kft. kezdeményezésében, az Új Széchenyi Terv TÁMOP Programja keretében valósul meg, célja pedig a matematika és természettudományos tárgyak hatékonyabbá és élményszerűbbé tétele a közoktatásban digitális tananyagegységek segítségével.

 

Érdekes és hasznos impulzusok voltak ezek a résztvevők számára ötleteket merítve az interaktívabb oktatási gyakorlat megvalósításához, s lezárva egy izgalmas két éves periódust, melynek során a kreativitás különböző aspektusainak felfedezése mellett egymástól is tanulhattak a partnerek. A projekt tapasztalatait összegző kézikönyv hamarosan elérhetővé válik majd.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.