Hirdetés
. Hirdetés

Az Adobe Creative Suite 3 újdonságai

|

Az Adobe CS3 számos újítást tartalmaz a DTP-s, grafikai, audiovizuális, dokumentumkezelő és webes szoftverek területén.

Hirdetés

Az Adobe Creative Suite 3 kétségkívül a 2007-es év egyik legjobban várt szoftverkollekciója. Az online portálokon, blogokon, hivatalos és nem hivatalos oldalakon már jóval a bejelentés előtt olvashattunk különböző találgatásokat, előzetes teszteket, kritikákat a Creative Suite 3-ról, sőt, a felhasználók még az Adobe Photoshop CS3 bétatesztelésében is részt vehettek. Mindez azt bizonyítja, hogy a kreatív alkotók közössége izgatottan várta a Creative Suite 3 bejelentését.

Új távlatok a kép- és kiadványszerkesztésben

Az Adobe egyik legkedveltebb szoftvere, az Adobe Photoshop CS3 képszerkesztő alkalmazás mostantól két változatban lesz elérhető. Az alapszoftver a klasszikus Photoshop bővített, javított változata, számos új funkcióval. Az újdonság az Adobe Photoshop Extended, ami a Photoshop 3D-, videó- és Flash-támogatással bővített változata. A programban egy alap After Effects timeline is helyet kapott, így az Extendeddel akár animációkat is készíthetünk, az eredményt pedig FLV formátumban exportálhatjuk vagy tovább szerkeszthetjük bármely más CS3 alkalmazásban. Szintén újdonság, hogy az Adobe ImageReady szoftvert beépítették a Photoshopba. Az Adobe Illustrator CS3 vektorgrafikus program új színezési technikákkal, videós template-ekkel, vektoros After Effects eszközökkel és komoly Flash-integrációval jelentkezik. Az Adobe InDesign CS3 kiadványszerkesztő szoftverben többek között új táblázatstílusokat és effektezési lehetőségeket találunk, az eredményt pedig XHTML formájában az Adobe Dreamweaver weblapkészítő programba is exportálhatjuk, így nem csak nyomtatott, hanem online formában is publikálhatjuk kiadványunkat.

pscs3.jpg

Az audio-vizuális programok terén is számos újdonsággal találkozhatunk. Az Adobe Encore DVD programot például beépítették az Adobe Premiere Pro videoszerkesztő szoftverbe, az Adobe After Effects programnak pedig Standard és Pro helyett ezentúl csak egy változata lesz. Az Adobe Audition hangszerkesztő alkalmazás többé nem része a CS3 termékcsaládnak; a szoftver helyét az egyszerűbb, átláthatóbb kezelőfelülettel rendelkező, kifejezetten videós szakembereknek készített Adobe Soundbooth CS3 veszi át. (A professzionális rádiósoknak és tévéseknek szánt Audition ezentúl csak önálló alkalmazásként lesz elérhető.)

cs3_family.jpg

A Creative Suite 3-ban két olyan szoftverrel is találkozhatunk, amelyeket még az Adobe által felvásárolt Serious Magic fejlesztett ki. Az Adobe OnLocation CS3 programmal, a Serious Magic DV Rack továbbfejlesztett változatával direkt videofelvételt készíthetünk merevlemezre, méghozzá úgy, hogy közben folyamatosan figyelhetjük és módosíthatjuk a beérkező audio-video jeleket, így pontosan beállíthatjuk a kívánt minőséget még az éles felvétel megkezdése előtt. Az Adobe Ultra CS3 kulcsolási segédprogrammal pedig kiemelhetjük a háttereket a Blue Box és a Green Screen technikával készült videókból. Fontos újítás, hogy a nem videós termékek (pl. Photoshop Extended, Illustrator) komoly videós támogatást kaptak. Szintén fontos információ, hogy az OnLocation és az Ultra kivételével a videós termékek újra visszatértek Macintosh platformra is.

Reflektorfényben az Adobe Flash technológia

A Creative Suite 3 kulcsszoftvere egyértelműen az Adobe Flash Professional, amely - az After Effects-hez hasonlóan - mostantól csak egy változatban lesz elérhető. Az új funkciókon kívül az új Flash legnagyobb előnye a többi CS3 termékkel való kiváló együttműködési képesség; a CS3 programokkal készített alkotásokat natív formában Flash-be exportálhatjuk, majd tovább szerkeszthetjük, az eredményt pedig FLV-be menthetjük vagy visszatölthetjük az eredeti szoftverbe, ahol folytathatjuk a munkát. Ilyen módon megvalósult az, amit a kreatív alkotók közössége várt az Adobe-Macromedia egyesüléstől; a két szoftverház termékei mostantól tökéletesen együttműködnek, így például olyan szoftverekkel is készíthetünk online tartalmakat, amelyeknek alapvetően nincs közük a webhez. Ez áttörést jelenthet a kreatív munkafolyamatok terén, valamint minden valószínűség szerint a Flash technológia további térhódítását hozza magával.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.