Hirdetés
. Hirdetés

Kétoldalas LCD kijelző a Samsungtól

|

A DigiTimes szerint a Samsung kifejlesztette a világ első, mindkét oldalán egymástól független képet megjeleníteni képes LCD paneljét.

Hirdetés

A Samsung Electronics bejelentette, hogy elkészítették az első olyan LCD panelt, amely képes mindkét oldalán, egymástól függetlenül képet megjeleníteni, míg a konvencionális kétoldalas LCD panelek csak ugyanannak a képnek a fordítottját tudják mutatni a hátoldalukon. Az új fejlesztésnek a lenyitható előlappal rendelkező mobiltelefonokban láthatják hasznát, hiszen azokban a modellekben, amelyek az előlap mindkét oldalán rendelkeznek kijelzővel, eddig két LCD-t kellett használni. Így legalább egy milliméterrel csökkenhet a vastagságuk.

Az újdonság a friss, dupla-kapus vékonyfilm-tranzisztor (double-gate TFT) architektúrát használja. A TFT-kapuk olyan elektronikus alkatrészek, amelyek a megfelelő feszültség hatására a folyadékkristályokat pixelszinten a megjelenítendő képhez szükséges állapotba rendezik. A Samsung technológiája két kapuval rendelkezik pixelenként egy helyett, így képes más képet reprodukálni a kijelző első oldalán, mint a hátoldalán.

Ráadásul egyetlen háttérvilágító panelre van csak szüksége, míg a konkurens modelleknek ebből is kettő kell. Ez úgy lehetséges, hogy a panel egyik oldala átengedő (transzmisszív), míg a másik visszaverő (reflektív) üzemmódban működik. Így azt a fényt, amit az átengedő üzemmódban dolgozó, háttérvilágítást igénylő oldal "foglyul ejt" - például amikor fekete pontokat, vagy egyéb sötét színű pixeleket jelenít meg -, a visszaverő üzemmódban működő képes hasznosítani, így nincs olyan külső, környezeti fényforrásra utalva, mint egyébként.

A Samsung újdonsága a cég szabadalmaztatott amorf szilíciumkapu (ASG) technológiáját is használja, melynek segítségével a már említett TFT-kapuk száma úgy növelhető, hogy az azokat vezérlő integrált áramkör mérete nem növekszik, ez pedig a mobiltelefonok esetében nem elhanyagolható szempont.

Az új, kétoldalas LCD 2,6 milliméter vastag és 5,6 centiméter széles. A 265 ezer színű kijelző felbontása 240×320 képpont, fényességi értékei pedig 250 nit az első, míg 100 nit a hátoldali kijelzőn. (Csak összehasonlításképp: egy tipikus noteszgép-kijelző 100-250 nit fényességű, míg az átlagos katódsugárcsöves monitor 50-125 nit között teljesít.) Az újdonságot először a Consumer Electronics Show látogatói tekinthetik meg élőben, mely január nyolcadikán nyitja meg kapuit Las Vegas-ban.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.